Rolicja

Najnowsze odcinki

19-02-2019 22:10
Rolicja odc. 7 - Bunt Maszyn

Czy 7 to szczęśliwa liczba? Siedem to tytuł filmu, to też jedna z serii aut produkowanych przez BMW. Jest to też cyfra, znak graficznym jakim firmujemy ten oto odcinek naszego podcastu! Czy tak mógłby brzmieć wstęp napisany przez automat? Odpowiedzią na to pytanie jest ta właśnie audycja, podczas której podejmujemy się próby okiełznania przez nasze proste rozumy problemu sztucznej [...]

Pobierz czytaj dalej

11-02-2019 20:00
Rolicja odc. 6 - ARRRRRR, wesołe jest życie pirata!

Cieszymy się niezmiernie, że ten, szósty już odcinek naszego podcastu trafia do Was nie tylko przez naszą stronę i RSSy, ale również za pośrednictwem Nocnego Radia! Chcąc zacząć z wysokiego C, na tapet bierzemy dzisiaj piractwo. Czy piractwo jest złe? Czy jest to darmowa promocja dla danego dzieła? A może to po prostu kolejny sposób dystrybucji?

Pobierz czytaj dalej

04-02-2019 21:30
Rolicja odc. 5 - Gdzie zagląda nam Wielki Brat?

Zapraszamy na kolejny, już piąty odcinek podcastu Rolicja. Odcinek, w którym bronimy złych korporacji, ale i zakładamy na głowy foliowe czapeczki. Rozmawiamy o śledzeniu naszej aktywności w Internecie, targetowanych reklamach i nowoczesnym online marketingu, a także wszechobecnych kamerach, mikrofonach i dystopijnym, cyfrowym totalitaryzmie.

Pobierz czytaj dalej
Rolicja