Odcinki

Odcinki

Archiwum odcinków podcastu Rolicja

21-05-2019 13:05
Rolicja odc. 16 - Nieudane projekty

Po krótkiej przerwie i pierwszym w historii odcinku wideo powracamy z jubileuszowym 222 odcinkiem podcastu. W odcinku tym mówimy o projektach znanych i lubianych korporacji, które wyszły ale nie wyszły lub nie wyszły w ogóle. A rozmawiają dla Was jak zwykle Paweł Kuzia i Konrad Wysocki.

Pobierz czytaj dalej

07-05-2019 20:35
Rolacja Pyrkon 2019 - Wideorelacja Rolicji

Najpierw Wielkanoc, potem Pyrkon, jeszcze majówka - trochę żeśmy sobie odpoczęli. Ale ale, Pyrkon? Tam byliśmy i przywieźliśmy specjalnie dla Was kolejny odcinek specjalny. Wideo relacja Rolicji... ROLACJA! Zapraszamy do obejrzenia naszej pierwszej Rolacji, w której dowiecie się za co chcieli nas wyrzucić z obiektu oraz kim jest Kapitan Bomba.

czytaj dalej

15-04-2019 22:28
Rolicja odc. 15 - Chińczyk płakał, jak sprzedawał

W piętnastym odcinku podcastu Rolicja rozmawiamy o imporcie z Chin. Opowiadamy o naszych przygodach z tymi bardziej i mniej udanymi zakupami w Chinach, o antyludzkich zasadach naliczania ceł oraz o Donaldzie Trumpie, co nie umie w ekonomię. Oprócz tego jak zwykle mnogość dygresji i przede wszystkim tony śmiechu i dobrej zabawy. A już za 12 dni, 27.04.2019 widzimy się na Pyrkonie!

Pobierz czytaj dalej

08-04-2019 23:09
Rolicja odc. 14 - Dzieła, które nas ukształtowały

W dzisiejszym odcinku podcastu Rolicja rozmawiamy o dziełach, które nas ukształtowały. Książkach i grach, które wykształciły w nas ciekawość świata, wpłynęły na na gusta i zainteresowania, a nawet późniejsze ścieżki życiowe. Mówimy o science-fiction dla dzieci, uciekaniu w wyimaginowany świat przygód uczniów z lat 70 i graniu po nocach w Tibię. A rozmawiają dla Was Paweł Kuzia i Konrad Wysocki.

Pobierz czytaj dalej

01-04-2019 22:44
Rolicja odc. 13 - Nasz wódz Jarosław Kaczyński

Dzisiejszy odcinek poświęcony jest wielkiemu człowiekowi. To wielki Polak, patriota, katolik, człowiek wielu talentów, prawnik, publicysta i miłośnik kotów. W swojej wielkiej choć skromnej osobie świętszy od ojca świętego. Pogromca mafii prywaciarskich, wielokrotny człowiek roku i obrońca wolności. Jarosław Kaczyński.

Pobierz czytaj dalej

25-03-2019 22:44
Rolicja odc. 12 - Granie w chmurze

Liczba 12 ma wyjątkowe znaczenie. Oznacza harmonię, porządek Boży i doskonałość. W tym wypadku doskonały jest dwunasty odcinek podcastu Rolicja, w którym rozmawiamy o chmurze. Ale nie takiej chmurze, jaką mogą dostrzec na niebie ludzie mający jakieś życie poza Internetem. Mówimy o chmurze, której nie ma, tak jak nie ma gier kupionych w dystrybucji cyfrowej. Dodatkowo w odcinku: krótka dyskusja o

Pobierz czytaj dalej

18-03-2019 23:13
Rolicja odc. 11 - Sitcomy

W jedenastym odcinku podcastu Rolicja rozmawiamy o serialu, który warto oglądać mocując deskę do kibla, samochodzie, jeżdżącym na wodę, rzeczach, które się fizjologom nie śniły, jednogłośnie najlepszym serialu wszech czasów oraz najsłynniejszym polskim motorniczym. A to wszystko doprawione gromkim śmiechem z puszki. Tak jest, mówimy o sitcomach. Mówią dla Was niesamowicie głupi przystojniak, który

Pobierz czytaj dalej

12-03-2019 21:00
Rolicja odc. 10 - Gry noszę zawszę przy sercu. I w telefonie.

Pierwsza dycha! Z tej okazji mamy dla Was pierwszy odcinek, w którym mówimy o grani i telefonach, ale Paweł ani razu nie mówi, że ma OnePlusa, na którym gra na padzie! Streszczamy natomiast przebieg historii mobilnego grania, analizujemy stan obecny i wróżymy z fusów jak naszym zdaniem prezentuje się przyszłość.

Pobierz czytaj dalej

04-03-2019 21:54
Rolicja odc. 9 - Pożycz pan młotek

A oto prezentujemy specjalnie dla waszych uszu pięknych i zadbanych dziewiąty odcinek naszego podcastu! Umówmy się tak - nie chcecie mieć podcastu na stałe. Nie potrzebujecie go zawsze. Potrzebujecie go raz w tygodniu. My mamy podcast i chętnie się nim z Wami podzielimy. Załóżmy, że w poniedziałki. Deal? No i gitara, właśnie stworzyliśmy gospodarkę współdzieloną. A po inne przykłady [...]

Pobierz czytaj dalej

25-02-2019 18:30
Rolicja odc. 8 - Patrzyłem na ciebie przez szybę, Pukałem do ciebie przez szkło

8. Jakby je popchnąć tak lekko to by się wykopyrtło i stworzyło nieskończoność. Może dlatego mówi się, że podcasterem zostajesz po nagraniu właśnie ośmiu odcinków. My jesteśmy przebiegli niczym kuny i sprytni niczym lisy. Bo mimo, że to jest ósmy odcinek, to jednak nagraliśmy ich łącznie z tym dziewięć. I ten ósmy odcinek dedykujemy smartfonom w całej okazałości

Pobierz czytaj dalej

19-02-2019 22:10
Rolicja odc. 7 - Bunt Maszyn

Czy 7 to szczęśliwa liczba? Siedem to tytuł filmu, to też jedna z serii aut produkowanych przez BMW. Jest to też cyfra, znak graficznym jakim firmujemy ten oto odcinek naszego podcastu! Czy tak mógłby brzmieć wstęp napisany przez automat? Odpowiedzią na to pytanie jest ta właśnie audycja, podczas której podejmujemy się próby okiełznania przez nasze proste rozumy problemu sztucznej [...]

Pobierz czytaj dalej

11-02-2019 20:00
Rolicja odc. 6 - ARRRRRR, wesołe jest życie pirata!

Cieszymy się niezmiernie, że ten, szósty już odcinek naszego podcastu trafia do Was nie tylko przez naszą stronę i RSSy, ale również za pośrednictwem Nocnego Radia! Chcąc zacząć z wysokiego C, na tapet bierzemy dzisiaj piractwo. Czy piractwo jest złe? Czy jest to darmowa promocja dla danego dzieła? A może to po prostu kolejny sposób dystrybucji?

Pobierz czytaj dalej

04-02-2019 21:30
Rolicja odc. 5 - Gdzie zagląda nam Wielki Brat?

Zapraszamy na kolejny, już piąty odcinek podcastu Rolicja. Odcinek, w którym bronimy złych korporacji, ale i zakładamy na głowy foliowe czapeczki. Rozmawiamy o śledzeniu naszej aktywności w Internecie, targetowanych reklamach i nowoczesnym online marketingu, a także wszechobecnych kamerach, mikrofonach i dystopijnym, cyfrowym totalitaryzmie.

Pobierz czytaj dalej

28-01-2019 21:45
Rolicja odc. 4 - Decyzje, wszędzie decyzje!

Jako że zmiany są potrzebne, jako że R w nazwie naszego podcastu oznacza "rozwój" - dzisiejszy odcinek jest odcinkiem specjalnym - ponieważ to nie jest zwykły podcast, to interaktywne słuchowisko, na które każdy z Was ma wpływ! Dokladnie tak jak w Bandersnatchu, czyli paragrafówce od Netfliksa. Do tego - o mamo - rozmawiamy właśnie o Bandersnatchu! Czy można być bardziej meta!?

Pobierz czytaj dalej

21-01-2019 15:45
Rolicja Odc. 3 - A jak Abonament i D jak Dygresja

Trzeci odcinek to bardzo specjalny odcinek - mamy dwóch prowadzących, jeden temat i milion dygresji. Kiedy już mówimy na temat, to tematem jest abonamentowy dostęp do dóbr kultury - czyli, nie oszukujmy się - to odcinek o Netfliksie. Trochę też o HBO GO, ale zdecydowanie nie o Showmaksie, bo Showmaksa już nie ma.

Pobierz czytaj dalej

14-01-2019 19:15
Rolicja Odc. 2

Witamy w drugim odcinku podcastu Rolicja, w którym poruszymy kwestię wojny konsole kontra pc na przykładzie nowego komputera Tadzika, sprawdzimy, czy emulacja jest sposobem na nieśmiertelność gier oraz czy nieśmiertelne gry się starzeją, czy to świat poszedł do przodu.

Pobierz czytaj dalej

07-01-2019 00:00
Rolicja odc. 1

Zapraszamy do pierwszego w nowym roku, pierwszego z brakiem frekwencyjnym, pierwszego z faktycznymi tematami, a poza tym wszystkim - po prostu pierwszego odcinka! A w nim rozmawiamy o tym w jaki sposób dotyka nas na co dzień technologia i czy jest to zły czy dobry dotyk oraz hipotetyzujemy o tym jak będzie wyglądała przyszłość konsol do gier. Uwaga, w odcinku w celach anegdotycznych pada [...]

Pobierz czytaj dalej

31-12-2018 19:45
Rolicja odc. 0

Pierwszy (a w zasadzie zerowy) odcinek podcastu Rolicja w którym podsumowujemy gry, filmy i seriale, które oglądaliśmy w 2018 roku.

Pobierz czytaj dalej
Rolicja